Aranżacja salonu


Aranżacje wnętrz salon.

Salon w domu to miejsce spędzania wolnego czasu jak i miejsce spotkań z przyjaciółmi czy rodziną, musi być być miejscem przyjemnym. Styl i kolorystyka salonu powinny być dobrane do nas, do naszych zainteresowań i formy spędzania wolnego czasu. Co raz częściej salon w naszych domach projektowany jest jako mini sala kinowa z profesjonalnym nagłośnieniem i akustyką wnętrza. Dość częstym rozwiązaniem szczególnie w domach salon jest otwarty na kuchnię. Przy takiej aranżacji pamiętajmy o zachowaniu stref, by optycznie oddzielić nasz salon od kuchni.

Salon wnętrza.

Salonem często się chwalimy, dbamy, by jego wnętrza w naszych domach były wyjątkowe. To wnętrza salonu częściej są poddawane odważniejszym pomysłom. Pomieszczenie, którym się dzielimy z innymi. Salon wyraża bardziej nasz sposób spędzania czasu. Kolorystyka wnętrza jak i formy są bardziej odważne.

Jednak nie można zapominać, że salon ma służyć nam i naszej formie spędzania czasu. Miejscem centralnym salonu często jest kominek – cipło ogniska domowego. Koniecznie aranżując wnętrza salonu musimy przewidzieć miejsce na wygodną dużą kanapę. Oświetlenie odgrywa ogromne znaczenie. Oświetlenie salonu powinno być wielofunkcyjne: przewidziane na pełne oświetlenie, oświetlenie nocne delikatne, oświetlenie przy którym miło i przyjemnie będzie się spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną; również takie, które w pełni pozwoli nam na oglądanie filmów wspólnie z rodziną.

Projektowanie salonu.

Salon najczęściej projektujemy w stylu Skandynawskim lub Nowoczesnym, Minimalistycznym. Króluje również styl Tradycyjny lub Klasyczny czy Rustykalny. Co raz częściej spotykany styl Glamour lub Eklektyczny.

Niezależnie od tego jaki styl ma nasz salon, najważniejsze jest nasze samopoczucie w naszym salonie – powinniśmy się czuć dobrze we własnym domu a tym samym we własnym salonie.

 

masarska2