fbpx

Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego

Wycena prac remontowych

Przygotowując się do remontu zadajemy sobie jedno z ważnych pytań, “ile to będzie kosztować” i w odpowiedzi szukamy cennik prac remontowych. Czy istnieje coś takiego jak gotowy kosztorys remontu? Niestety nie. O tym powie każdy fachowiec.

Koszt remontu mieszkania jak i koszt remontu domu zawsze jest uzależniony od zakresu prac. Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego.

Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego

Ale co to tak na prawdę oznacza? Po pierwsze, wyobraźmy sobie, że chcemy sami określić ile kosztuje remont domu. W ramach remontu chcemy zrobić samo malowanie ścian, więc sprawa z pozoru wygląda prosta. Znamy ilość metrów do pomalowania i udało nam się znaleźć cenę jednostkową malowania. Określenie kosztu malowania wydaje się proste. A co z pracami koniecznymi przy takim malowaniu jak gruntowanie ścian, demontaż i montaż kaloryferów do malowania. Nie wspomnę o demontażu i montażu oprawek.

Remont mieszkania

Stąd ważne pytanie, czy nie lepiej do kosztów remontu podejść kompleksowo jako ogół wszystkich prac a najlepiej z materiałem brudnym koniecznym do ich wykonania i oczekiwać od firmy wykończeniowej pełnego zawierającego cały zakres prac kosztorysu na remont mieszkania?

My mamy na to odpowiedź:

Zamów Swój indywidualny Plan Finansowy i zyskaj do 4 700 zł na remont czy wyposażenie =>

Ile kosztuje architekt wnętrz.

Ile kosztuje zaprojektowanie wnętrza? Remontować mieszkanie czy wykańczać dom bez projektu wnętrza to jak wybranie się w podróż samochodem czy rowerem po nieznanej okolicy bez mapy.

Jeśli chcemy by nasze wnętrza były funkcjonalne, koniecznie trzeba je zaplanować. Koszt projektu wnętrza mieszkania co raz częściej uznawany jest za konieczny. Więc ile kosztuje projektant wnętrz?

Co dokładnie potrzebujemy? Dobrego, ładnego, funkcjonalnego wnętrza. Stąd koszt projektu wnętrza domu powinien być traktowany jako całość ceny wykonania wnętrz. Ważnym elementem projektu a co za tym idzie i ceny jest zaprojektowanie wszystkich mebli – zabudowy meblowej. Jest to kuchnia na wymiar, zabudowy szaf wnękowych, półki, biurka, regały … Samo zaprojektowanie domu czy  mieszkania to tylko część sukcesu. Projektant wnętrz poświęca dokładnie drugie tyle czasu na zaprojektowanie dla naszych wnętrz mebli na wymiar. Kiedy wszystkie elementy wnętrza są zaprojektowane, można przejść do zaplanowania instalacji elektrycznej – rozmieszczenia gniazdek.

Aranżacje mieszkań to nie tylko wizualizacje. To drugi po zaplanowaniu finansów dobry plan na wymarzone wnętrza. Dla tego koszty warto rozpatrywać jako całość konieczności wykończenia wnętrza.

Facebook