fbpx

Remont

Remonty

Zanim rozpoczniesz remont wnętrz, ustal dokładnie co chcesz zrobić: czy remont malowanie – zwykłe odświeżenie mieszkania, remont łazienki, remonty kuchni czy remont podłogi? A może jednak generalny remont w mieszkaniu?

Remont mieszkania krok po kroku

Remonty mieszkań warto bardzo dokładnie zaplanować. Szczególnie, że przy takich pracach jesteśmy bardziej narażeni na niespodzianki i to raczej te przykre i dotkliwe finansowo.

Remont poszczególnych pomieszczeń ostatecznie wychodzi o wiele droższy niż gdybyśmy robili go kompleksowo. Pamiętaj, że korzystanie z mieszkania przy trwającym remoncie łazienki czy kuchni jest raczej niemożliwy.

Na początku warto wycenić prace remontowe wraz z materiałem brudnym. Pamiętajmy, że one mogą a raczej kosztują kilka-kilkanaście tyś. zł (uzależnione od zakresu i metrażu wnętrz). Przeglądamy ogłoszenia remontowe i szukamy firmy oferującej usługi remontowo budowlane.

Drugi czynnik, to wycena jak najdokładniej materiałów wykończeniowych naszych wnętrz. NIE mniej więcej, tylko bardziej dokładnie. Da się. Nasze plany finansowe różnią się ~1% od kosztorysów powykonawczych. Tylko takie plany remontu dają szanse na jego powodzenie.

Po wycenie trzeba wnętrza dokładnie zaplanować – wykonać projekt aranżacji wnętrz. Valent wykonuje projekt wnętrza w oparciu o zatwierdzone koszty remontu. Takie podejście dodatkowo zwiększa szansę by zmieścić się w zaplanowanych kosztach remontu.

Kompleksowy remont. Wykończenia pod klucz

Urządzamy pod klucz, co to oznacza? Jeszcze kilka lat temu pod klucz oznaczało położenie podłogi, zrobienie łazienki, wykończenie ścian i postawienie drzwi wewnętrznych. W skrócie oznaczało to, że jedna ekipa wykonywała konieczne prace remontowo-wykończeniowe. Nie trzeba było zamawiać oddzielnie malarza, fliziarza, hydraulika….

Dzisiaj kompleksowe remonty mieszkań oznaczają o wiele więcej. Stan pod klucz oznacza, że po zakończonych pracach wchodzimy i możemy od razu zamieszkać. Wnętrza są przede wszystkim profesjonalnie zaplanowane i zaaranżowane, wykończone wraz z powieszonymi haczykami i obrazami na ścianach, umeblowane i wyposażone, zamontowane oświetlenie wnętrz i wykończenia okien. A co najważniejsze – posprzątane z umytymi oknami. Faktycznie od razu można zamieszkać.

Remonty wykończenia

Remonty i wykończenia wnętrz są często mylone. Roboczo każdą zmianę we wnętrzu nazywamy remontem. Jednak warto rozróżniać te dwa terminy.

Po pierwsze, o remoncie wnętrza mówimy, kiedy mamy istniejące już wcześniej zamieszkałe wnętrze i mamy zamiar wymienić istniejące np. podłogi, drzwi, pomalować ściany, zmienić wygląd łazienki i pozostałych pomieszczeń. Zdarza się, że zwykłe odświeżenie wnętrz jakim jest malowanie ścian nazywamy remontem.

Kolejno, wykończenie wnętrz wykonuje się przy stanach deweloperskich. Kiedy nabywamy mieszkanie czy dom od dewelopera i aby móc zamieszkać potrzebujemy wnętrze wykończyć.

Facebook