fbpx
mala łazienka

Urządzamy małą łazienkę

Łazienki, szczególnie te w mieszkaniach w starym budownictwie, często są bardzo małe. W takim pomieszczeniu liczy się każdy centymetr. Dlatego ważne jest dobre rozplanowanie przestrzeni. Mała łazienka. Dobra aranżacja i układ sprawią, że łazienka będzie funkcjonalna i wygodna, a również będzie wyglądała na bardziej przestronną niż w rzeczywistości.

Aby łazienka była idealna, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się projektowaniem i urządzaniem wnętrz. Jednak nim zdecydujemy się na konkretnego architekta wnętrz, warto zapoznać się z najbardziej ogólnymi radami.

Jedną z podstawowych kwestii jakie musimy rozważyć jest ustawienie pralki. Jeżeli możliwe jest umieszczenie pralki w innym miejscu niż łazienka, warto z niego skorzystać.

Wanna czy prysznic?

W małej łazience dużo lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa niż wanna. Aby zajmowała jak najmniej miejsca montuje się ją zazwyczaj w narożniku lub wnęce. Aby użytkownik czuł się komfortowo, kabina powinna mieć wymiary 90×90 cm. Oczywiście znajdziemy również mniejsze kabiny, jednak prawdopodobnie użytkowanie ich nie będzie zbyt wygodne.

Mała łazienka

Należy również pamiętać o tym, aby wybrana kabina była przezroczysta, dzięki temu nie obciąży optycznie przestrzeni i doda lekkości. Niektórzy jednak mimo wszystko nie chcą zrezygnować z posiadania wanny. Wówczas najlepiej zdecydować się na wannę asymetryczną, która pomimo mniejszych wymiarów zewnętrznych, może być całkiem komfortowa.

Triki wnętrzarskie

Niezależnie od wybranych elementów, które znajdą się w łazience, niezwykle istotny jest dobór kolorów i dodatków, który nie spowoduje klaustrofobicznego zmniejszenia wnętrza. A wręcz przeciwnie, sprawi, że łazienka będzie wydawała się znacznie bardziej przestronna. Optyczne powiększenie osiągniemy na pewno układając jasne płytki. Warto również pamiętać, że wybór płytek na wysoki połysk i o dużych formatach również pozwoli na uzyskanie dodatkowego wrażenia większej przestrzeni. Świetnie sprawdzą się także duże lustra, które nie tylko optycznie powiększą, ale również rozświetlą łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook