fbpx
azienka z elektroniką

Łazienka przyszłości. 4 trendy

W czasach bardzo dynamicznego rozwoju techniki, kiedy to co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nie możliwe, a dziś  jest już faktem, bardzo trudno jest określić jak wyglądać będzie nasza łazienka przyszłości za 5, 10 czy też 15 lat.

Zmiany w wykończeniu i aranżacji łazienek są oczywiście nieuchronne i nierozsądnym byłoby twierdzenie, że w przyszłości niewiele się zmieni, ale pozostaje pytanie: w którą stronę to wszystko pójdzie? Daje się zauważyć kilka trendów, którymi być może będą podążać architekci łazienek przyszłości.
łazienka przyszłościhttp://www.frazpc.pl/aktualnosci/232071

Inteligentna łazienka

Oczywistym jest, że nowoczesna łazienka będzie czerpać pełnymi garściami z dostępnych technologii. Inteligentna łazienka przyszłości to taka, która wyposażona jest w masę różnych czujników, które wyczuwają nasze potrzeby i nastroje.

Inteligentne łazienki naszpikowane elektroniką istnieją już dzisiaj, więc co może się zmienić za parę lat? Przede wszystkim technologia, która dziś jest droga w zastosowaniu, potanieje i inteligentna łazienka nie będzie dobrem luksusowym, ale normą. Problemem nie będą wodoodporne ekrany znajdujące się na ścianach, czy też w lustrach, sterowane gestem lub głosem.

Interesującym pomysłem wydaje się “inteligentna podłoga” po zetknięciu z którą odczujemy gorący piasek albo morską wodę. Czujniki zamontowane w łazienkach przyszłości mogą pełnić jeszcze jedną rolę, czyli zbierać informację o stanie naszego zdrowia (np. badanie moczu, śliny, monitorowanie akcji serca) i ostrzegać zawczasu o niepokojących objawach albo nawet kontaktować się z lekarzem.

Oby tylko natłok gadżetów w łazience nie przeszkadzał nam w relaksie, więc można by było na wszelki wypadek zrezygnować z videotelefonu w wannie.

inteligentna łazienka

http://www.bitterwallet.com/tap-into-the-future-with-the-kitt-of-the-bathroom/10444

Bliżej natury

Wcale nie jest powiedziane, że rozwój elektroniki wyznaczy wygląd łazienki przyszłości. Być może człowiek żyjący na co dzień pośród czujników i ekranów zapragnie wrócić do natury i wykorzysta w tym celu łazienkę. Wzięcie mogą mieć więc naturalne materiały wykończeniowe takie jak drewno czy też kamień. Łazienka w stylu eko to taka, która oszczędza wodę, więc zapewne powstaną zaawansowane systemy i czujniki, które zapobiegną jej marnowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest prototypowy system wtórnego użycia wody, który wykorzysta do jej oczyszczania rośliny.

Łazienka przyszłości. 4 trendy 1

http://www.veolia.co.uk/media/media/research/take-look-inside-house-future/discover-bathroom-future

Wyrazić siebie przez łazienkę

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost rangi łazienki w naszym domu. Spędzamy w niej coraz więcej czasu i dodajemy jej coraz więcej funkcji. Łazienka ma więc być spersonalizowanym miejscem  w którym odcinamy się od codzienności, odpoczywamy fizycznie i psychicznie i dbamy o swoje ciało. Ten trend zapewne utrzyma się w przyszłości. Mnogość możliwości urządzenia łazienki przyszłości sprawi, że będziemy mogli dopasować wystrój łazienki do siebie, a nie tylko wybrać jeden z popularnych schematów. Pokaż mi swoją łazienkę, a ja powiem Ci kim jesteś? Czemu nie.

Łazienka przyszłości. 4 trendy 2                          http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/nowosci-na-rynku-lazienka-przyszlosci,7,49.html

Łazienka przyszłości

A czy Twoja łazienka wyraża Ciebie, czy przydałyby się jej jakieś poprawki? Przeczytaj również: Funkcjonalna łazienka dla dwojga – dla własnej wygody nie zapomnij o…

Zawsze służymy pomocą w urządzaniu Waszych wnętrz – aranżacja wnętrz Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook