fbpx
P1014853

Łazienka 2.0, czyli najnowsze trendy w urządzaniu łazienek

Rozmowa z Markiem Tokarczykiem, doradcą Działu Płytek i Wyposażenia Łazienek Salonu Hoff – najnowsze trendy w urządzaniu łazienki.

Łazienka, przestrzeń w której lubimy przebywać

Valent: Czy w ostatnich latach zmieniło się podejście ludzi do urządzania łazienek? Łazienka nie jako miejsce w którym przede wszystkim dbamy o higienę, ale przestrzeń w której lubimy przebywać?

Marek Tokarczyk.: Łazienka stała się przestrzenią ważniejszą nawet od pokoju, czy też balkonu. Łazienka oczywiście nadal służy do załatwiania naszych najpilniejszych potrzeb, ale nie tylko.

Coraz częściej jest tak, że w łazience chcemy miło spędzić czas. Do dłuższego relaksu może posłużyć nam np. wanna z hydromasażem. Panie często wykorzystują łazienkę jako miejsce w którym dokonują odnowy biologicznej .

Mini SPA

V: Czyli łazienka jako mini SPA.

M.T. : Dokładnie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nowoczesna łazienka

V : To jaka, Pana zdaniem, powinna być nowoczesna łazienka?

M. T.: Nowoczesna łazienka to nowoczesne formy, bardzo proste. Wcześniej w latach 70. i 80. obserwowaliśmy w łazienkach dużo dekoracji w postaci szlaczków i różnych innych ozdobień. Dzisiejsza łazienka charakteryzuje się prostotą w formie i kolorze. Często pojawia się beton oraz nawiązanie do drewna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najnowsze trendy w urządzaniu łazienki

V: Jakie możemy zauważyć trendy w łazienkowych materiałach wykończeniowych?

M.T. :  Najnowsze trendy w urządzaniu łazienki, to co się nie zmienia od wielu lat to popularność płytek ceramicznych oraz gresowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się formy nawiązujące do drewna czy też kamienia, często w postaci mozaik. Wzięcie ma to co nawiązuje do natury, ale także formy szklane i wszelkie inne, które da się wykorzystać w przestrzeni łazienkowej w której jak wiadomo panuje wilgoć i narażenie na częsty kontakt z wodą. Jedna z najnowszych proponowanych przez nas form jest beton architektoniczny.  Obok najpopularniejszych płytek ceramicznych i gresowych mamy też.  różne formy w trawertynach [wapienna skała osadowa – przypisek Valent], które obecnie są na topie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V: Jakie nowinki techniczne pojawiają się w dzisiejszych łazienkach? Słynna podwieszana toaleta…

M.T. : Podwieszana toaleta to nie jest już nic nowego dla klienta. Od blisko dziesięciu lat robi furorę. Pojawiają się natomiast nowinki techniczne związane z przyciskami do stelaży oraz bateriami. Mniej tutaj liczy się funkcjonalność przycisków (np. mniejsze lub większe spłukiwanie), ale bardziej sama technologia w której działają. Mamy więc np. przyciski elektroniczne albo pneumatyczne. Pojawiają się też między innymi baterie elektroniczne. Wszystko ma nawiązywać do większej całości i w tym kierunku idą dzisiaj architekci.

Nietypowe rozwiązania do łazienki

V: Jakieś inne nietypowe rozwiązania?

M.T. : Można tutaj wspomnieć o deskach do podmywania, które zaczynają już być na porządku dziennym. Pewną nowinką techniczną jest umieszczony w stelażu wyciąg zapachów z ubikacji, który odprowadza zapachy bezpośrednio do rur poza łazienkę.

najnowsze trendy w urządzaniu łazienki

Rozwiązania do małej łazienki

V: Co zrobić w przypadku gdy nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów, a chcemy czuć się w niej komfortowo?

M.T. : Optycznie, na pewno dużo zdziałamy płytką, którą powinna być bardzo jasna. Czernie i grafity nie wchodzą tutaj w grę.  Ważny jest wybór między wanną a kabiną, gdzie ta druga jest dużo mniejsza. Można też wykorzystać kabinę jako element na wannie czyli tzw. parawan nawannowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Łazienka przyszłości

V: Popuśćmy trochę wodzę fantazji. Jak Pana zdaniem będzie wyglądać łazienka przyszłości?

M.T. : W przyszłości może się dużo zmienić. Obecnie panuje minimalizm i dominują kwadratowe formy, obłości pozostają gdzieś tam na dalszym planie. Łazienkę przyszłości wyobrażam sobie jako miejsce, które przenosi nas w jakąś scenerię nawiązującą bądź do natury (np. morze, las) bądź to powiedzmy statku kosmicznego. Wydaje mi się, że wystrój łazienki będzie coraz prostszy. Ściany mogą być pozbawione okładzin.  Być może pojawią się monitory na ścianach, które spowodują, że aranżacja łazienki będzie zmienna. W zależności od momentu mogłyby one pokazywać symulacje różnych płytek , krajobrazów itd..

trendy w urządzaniu łazienki

V: I tą wizją przyszłości bym zakończył. Bardzo dziękuję za rozmowę

M.T. : Dziękuję również

V: I zapraszamy oczywiście do Salonów Hoff, gdzie każdy dzięki pomocy doradców może zaplanować łazienkę dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Najnowsze trendy w urządzaniu łazienki. Możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem bywa tutaj wyobraźnia.

www.salonyhoff.pl

Zapraszamy również do korzystania z usług architekta wnętrz przy urządzaniu Waszych domów – współpraca z projektantem wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Łazienka 2.0, czyli najnowsze trendy w urządzaniu łazienek”

Facebook