fbpx
układankawieksza1

Remont kompleksowy, czyli JAKI? 4 razy na tak!

Kiedy decydujemy się oddać remont kompleksowy naszego mieszkania czy domu firmie specjalistycznej, oczekujemy, że zajmie się ona już tym od A do Z zrzucając z nas cały ciężar tego – trzeba przyznać – dość skomplikowanego przedsięwzięcia. Wiele firm posiada w swojej ofercie usługę remontu kompleksowego, ale mało kto już na wstępie określa co przez to rozumie.

Kompleksowy remont domu

Szukając wykonawcy remontu kompleksowego , sprawdzamy zazwyczaj oferty kilku firm, żeby mieć jakieś porównanie. I nagle okazuje się, że każdy ma inne wyobrażenie tego czym jest remont kompleksowy i jaki zakres działań obejmuje:  my, firma A, firma B itd..

Kompleksowość

Remont kompleksowy, czyli JAKI? 4 razy na tak! 1

Przyjrzyjmy się samemu zwrotowi kompleksowy. Jak podaje słownik języka polskiego PWN: kompleksowy to taki który “obejmuje całość elementów lub zagadnień, a nie tylko ich fragment”. Jak to się ma do remontu? Czy wykończenie mieszkania od stanu deweloperskiego, kiedy do wprowadzenia się brakuje tylko mebli kuchennych i drzwi wewnętrznych to już remont kompleksowy, czy jeszcze nie? Gdzie leży granica? Oczywiście wszelkie wątpliwości można rozwiać poprzez kontakt z potencjalnym wykonawcą, ale gdy przeglądamy wiele ofert, nie zawsze jest na to czas i dobrą praktyką jest określenie już na stronie internetowej zakresu prac, które wchodzą w skład remontu kompleksowego danego wykonawcy.

No to kapitalnie

Remont kompleksowy, czyli JAKI? 4 razy na tak! 2

Oprócz zwrotu remont kompleksowy spotykamy jeszcze szereg innych o podobnych znaczeniu. Mamy więc remont kapitalny (zwany często remontem generalnym),  który wedle jednej z najpopularniejszych definicji oznacza szereg prac zmierzających do wymiany lub naprawy wszystkich zużytych elementów budynku i wyposażenia. I wtedy mamy do czynienia z wymianą wszelkich instalacji, pracami wykończeniowymi, wymianą drzwi itd.. Czasem jednak wymieniamy pewne rzeczy, nie dlatego, że są zniszczone, ale ponieważ zmieniamy wystrój wnętrza i tu ta terminologia zawodzi.

Pod klucz

Remont kompleksowy, czyli JAKI? 4 razy na tak! 3

Inne określenie to remont pod klucz, który rozumiemy intuicyjnie. Wyobrażamy sobie, że powierzamy remont pewnej firmie, która po zakończonych pracach daje nam klucze do mieszkania. Nam pozostaje tylko przyjemność wprowadzenia się. Tu rzecz się ma podobnie jak przy remoncie kompleksowym.

Znowu trzeba dokładnie uszczegółowić z wykonawcą co zastaniemy otwierając po remoncie  drzwi do naszego mieszkania przysłowiowym kluczem. Firmy, które tak często używają zwrotu “pod klucz“, bardzo rzadko precyzują o jaki zestaw prac im chodzi już na poziomie firmowej strony internetowej.

 Remont kompleksowy a la Valent

Remont kompleksowy, czyli JAKI? 4 razy na tak! 4

 Nie jesteśmy w stanie określić co przez pojęcie “remont kompleksowy” rozumieją wszystkie inne firmy. Możemy powiedzieć jak to wygląda u nas. Decydując się na usługę remontu kompleksowego w firmie Valent , macie absolutną pewność, że zostanie wykonany pełny zestaw prac, który pozwoli Wam się wprowadzić i użytkować mieszkanie. Warto tutaj zwrócić uwagę na wykonanie wszelkich mebli na wymiar oraz zamówienie sprzętów potrzebnych np. w salonie czy sypialni.

Pełen zakres robót, zakupionych materiałów wykończeniowych oraz sprzętów zostanie ujęty w szczegółowym Planie finansowym inwestycji, który zwyczajowo załączamy do umowy i odpowiada na pierwsze podstawowe pytanie Ile kosztuje remont mieszkania? Ile kosztuje remont domu?.

Na wszelkie pytania dotyczące remontów kompleksowych w firmie Valent, chętnie odpowiedzą nasi specjaliści Kompleksowo projektowanie wnętrz realizacje.

Czytaj również:

W cieplnym kokonie – izolacja termiczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Remont kompleksowy, czyli JAKI? 4 razy na tak!”

Facebook