fbpx
zielonsalonwww.obcasy.pl

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017

Greenery to odcień koloru zielonego z domieszką żółtego, który ma wieść prym w architekturze, modzie, urbanistyce i designie w 2017 roku. Skąd to wiemy? Tak ogłosiła swoista wyrocznia w kwestii trendów kolorystycznych, czyli amerykański Instytut Pantone. Kolor roku 2017. Niezwykle trafnie typuje barwy, które później potrafią zdominować różne dziedziny życia. Czy propozycja Pantone spotka się z naszą akceptacją i w 2017 roku?

Będziemy mieć do czynienia z „zieloną rewolucją”? Kolor roku 2017 – Greenery.

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 1

www.viva.pl

Kolorowa wyrocznia

Pantone Inc. to amerykański twórca systemów używanych w branży poligraficznej, który zasłynął stworzeniem powszechnie używanego systemu identyfikacji barw (kolor roku 2017 w tej skali oznaczony jest jako 15-0343 ). Co jednak daje prawo Instytutowi Pantone do wyznaczania kolorystycznych trendów już od 17 lat? Wedle zapewnień specjalistów z Pantone Inc. typowanie koloru (czy też kolorów) roku to żmudny proces, który trwa około 9 miesięcy i polega na badaniu trendów tworzących się między innymi w modzie, designie, czy nawet motoryzacji. Nie wiadomo jednak do końca czy trafność w typowaniu wiodących kolorów przez Instytut Pantone wynika z rzetelności badań, czy jest to samospełniająca się przepowiednia?

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 2

www.saxoprint.co.uk

Filozofia Greenery

Wróćmy jednak do samego kolor roku 2017. Okazuje się, że Greenery to nie tylko określenie koloru (numeru w skali Pantone), ale cała „zielona filozofia”. Niektóre skojarzenia z Greenery wydają się tutaj oczywiste np.: to, że zielony to kolor budzącej się wiosną do życia przyrody. Greenery jest więc kolorem nowego początku, świeżego startu. Kojarzony jest również z ruchem eko i zdrowym trybem życia. Ma nawet swoje znaczenie społecznie gdzie oznacza porozumienie ponad podziałami i wspólne działanie dla ogólnego dobra. Greenery to świeżość, natura i harmonia przenikająca niemal każdą dziedzinę życia.

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 3

www.pixabay.com

Na nową drogę życia  

Filozofia greenery świetnie wpisuje się w sam akt zawarcia małżeństwa, bo przecież jest to pewien początek i nadzieja na dobre wspólne życie. Dodatkowo niezależnie od pory roku w której bierze się ślub, zieleń zawsze sprowadzi odrobinę wiosny. Oczywiście ciężko jest wyobrazić sobie zieloną suknię Panny Młodej, czy też zielony garnitur Pana młodego, ale już zielone akcenty w wystroju weselnych sali dają ciekawy efekt ożywienia.

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 4

www.abcslubu.pl

Kolor roku 2017. Greenery nie dla wszystkich?

Kolorystyczne typy Instytutu Pantone na rok 2017 nie wszystkim się podobają. Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że nagle greenery zaistnieje w ich garderobie bądź zdominuje ich wnętrza. Nie musimy jednać od razu iść na całość i wystarczą zielone akcenty, zarówno w naszym ubiorze jak i wystroju naszych mieszkań. Greenery potrafi ożywić nieco ponure czy też sterylne wnętrza. Dlaczego zaś mielibyśmy nie dodać trochę zielonych elementów do naszej garderoby skoro zrobili to w swoich kolekcjach tacy modowi pionierzy jak: Pucci, Kenzo, Gucci czy Prada?

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 5

www.showroom.pl

Czy odcień Greenery sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Z jakimi kolorami można go łączyć? W tych kwestiach najlepiej jest poradzić się specjalistów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z architektem wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017”

Facebook