fbpx
wizualizacja salonu z kominkiem

Kolory Twojego wnętrza – najnowsze trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Jesteś właśnie po remoncie? Urządzasz swoje mieszkanie od podstaw? A może chcesz po prostu “odświeżyć” wystrój Twojego mieszkania? W każdym z tych przypadków zastanawiasz się zapewne jak urządzić swoje gniazdko w taki sposób, żeby było estetyczne, a przy tym trendy. Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz.

Między estetyką a trendami – najnowsze trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Kluczowym wydaje się tutaj dobór kolorystyki różnych elementów, o czym dzisiaj trochę opowiem. Jeśli więc jesteś daltonistą bądź daltonistką to spokojnie możesz ominąć ten wpis :).

Modne kolory i faktury

Więc jakie są najnowsze trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz? Na początku kiedy wszystko co dotyczy wystroju leży w naszych rękach, stajemy przed bardzo ważną decyzją – jak ozdobić ściany?

Tutaj możliwości jest wiele. Możemy podążać za trendami z zeszłego roku i postawić na cegłę w odcieniach bieli lub w naturalnej kolorystyce. Zgodnie z najnowszymi trendami ściany można wykończyć za pomocą drewna bądź różnego rodzaju panelami, które mogą występować w barwach ziemi (ewentualnie lekko przydymionych).

Sprawdzą się też panele trójwymiarowe, imitujące piasek lub skórę bądź [i] przedstawiające abstrakcyjne formy. Do łask wracają tapety i fototapety, które często używa się zwiększenia optycznego przestrzeni.

Inspiracje z wybiegu dla modelek

Najnowsze trendy odzieżowe wnoszą do projektowania wnętrz takie kolory jak wino, przybrudzone bordo, bordowo- brązowy czy też rdzawo- brązowy. W tym miejscu szczerze współczuję wszystkim facetom, którzy mogą mieć spory problem z wyobrażeniem sobie tych barw :). Wspomniane kolory sprawdzą się nie tylko na ścianach i meblach, ale również w dodatkach.

Decyzja dotycząca tego jakie kolory będą stanowić tło, a jakie wysuną się na pierwszy plan należy tutaj do Ciebie. Chodzi o to, żeby stworzyć za pomocą tych barw wyjątkową, indywidualną przestrzeń.

Biel i lakier

Na koniec jeszcze parę słów o kuchni. Biel ścian wydaje się dobrym, sprawdzonym rozwiązaniem, szczególnie w połączeniu z drewnem, kamieniem i szkłem. Sprawdzą się też meble w lakierze, ale koniecznie matowym, gdyż powierzchnie błyszczące stają się passe. To samo dotyczy również mebli poza kuchnią.

Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Pamiętajcie: nie wszystko złoto co się błyszczy. Nie wszystko co modne będzie pasować do waszego charakteru i stylu życia. Wnętrza są dla was a nie wy dla wnętrz. Znajomi, sąsiedzi czy rodzina mają swoje domy. A wy zadbajcie o Swój wymarzony dom. Architekt wnętrz Kraków.

Czytaj również:

Zasady urządzania nowoczesnych wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kolory Twojego wnętrza – najnowsze trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz”

Facebook