fbpx
projekty wnętrz domu jednorodzinnegoprojekty wnętrz domu jednorodzinnego

Mała sypialnia? To możliwe!

Częstym dylematem przy aranżowaniu kawalerek czy niewielkich mieszkań jest to czy robić osobną sypialnie. Pojawiają się pytania, czy warto tworzyć osobny kącik tylko na łóżko, skoro przecież kanapa w salonie nie jest taka zła. I opinii jest zapewne tak wiele jak gustów. Warto jednak przyjrzeć się możliwościom i je rozważyć.

Mała sypialnia. Pokażemy Wam więc kilka przykładów na to jak można ładnie i funkcjonalnie zaprojektować minimalną sypialnię.

Minimalistycznie i z klasą

Stagneliusvägen 43Photo by StylingbolagetBrowse Scandinavian bedroom photos

Sypialnia ta jest przykładem tego, że można z klasą i funkcjonalnie urządzić minimalną wręcz sypialnie. Łóżko i nocna szafeczka, obraz na ścianie i okno… tylko tyle i aż tyle. Zamiast obrazów można oczywiście na ścianie powiesić subtelne półki na książki, dzięki czemu będą one zawsze pod ręka podczas jesiennych wieczorów w łóżku przy książce i herbacie.

Znikające łóżko

Cocoon Studio - InteriorPhoto by Cocoon9Look for contemporary bedroom design inspiration

Tak jak kiedyś wystarczyło magiczne zaklęcie “stoliczku nakryj się”, tak w tym wypadku wystarczy jeden ruch ręką, aby z czystego salonu zrobić intymną sypialnie. Chowane łóżko jest częstym wyborem w bardzo niewielkich kawalerkach, gdzie ciężko wygospodarować miejsce na osobną sypialnie, a jednak łóżko a nie kanapa jest priorytetem.

Mniej znaczy więcej

ROURICPhoto by IFJ ArchitectureDiscover Scandinavian bedroom design inspiration

Schodo-biblioteczko-sypialnia to rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią kreatywne rozwiązania i nie boją się nowości. Jest to pomysł, który sprawdzić się może w małych a wysokich mieszkaniach, których coraz więcej na rynku. Z całą pewnością jest to propozycja dla odważnych, jednak jej celem jest też pokazanie, że chcieć to móc a dobry architekt nigdy nie mówi, że się nie da tylko pokazuje jakie są możliwości.

Mała sypialnia. Funkcjonalnie do granic możliwości

Mała sypialnia? To możliwe! 1Photo by 0932Discover Scandinavian bedroom design ideas

Najważniejsze w niewielkich mieszkaniach to określenie priorytetów. Na tym przykładzie widać, że ogromnie ważne dla właściciela było to, aby mieć łóżko i maksymalnie dużo szaf, schowków i półek. I to wszystko udało się zaplanować w niedużej sypialni. Miejsce do chowania pościeli, zabudowana szafa, miejsce na biblioteczkę a to wszystko w stosunkowo niewielkim lecz dobrze rozplanowanym pokoju.

Warto pytać

Tak jak warto pytać o drogę, tak samo warto radzić się specjalistów od aranżacji. Pomysły na pierwszy rzut oka niemożliwe do zrealizowania dzięki doświadczeniu, wiedzy i determinacji fachowców stają się rewelacyjnymi rozwiązaniami a mieszkania wymarzonym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Mała sypialnia? To możliwe!”

Facebook