fbpx
lavender violet

Ultra Violet kolorem roku 2018 – w jakich aranżacjach się sprawdzi?

Orzeźwiająca, energetyczna, wiosenna – barwa greenery królowała przez ostatni rok zarówno w modzie, jak i w aranżacjach wnętrz. Ten kolor odrodzenia szturmem podbił serca wielu osób, a z jego udziałem powstało naprawdę wiele przepięknych aranżacji. 2018 rok upłynie jednak pod znakiem innej barwy. Pantone Color Institute wybrał kolejny kolor roku – 18 3838 Ultra Violet. Ultra Violet kolorem 2018.

Jak można wykorzystać tę barwę w aranżacjach wnętrz? Czy nadaje się do wszystkich styli? O tym opowie Agnieszka Możejko z bloga Łazienka Plus.

Pantone Color Institute to zespół prawdziwych ekspertów w dziedzinie doboru kolorów. Już od ponad 19 lat każdego roku wybierają ten jeden, który będzie królował przez cały rok zarówno na modowych wybiegach, jak i w naszych mieszkaniach oraz domach. W jakim celu Pantone Color Institute dokonuje takiego wyboru – kolor to przecież tylko kolor?

Otóż wybór wcale nie jest taki oczywisty. Zanim profesjonaliści w tej dziedzinie go ogłoszą, dokonują różnorodnych analiz oraz biorą pod uwagę kwestię psychologii kolorów, obecne trendy i zmiany polityczno – społeczne. To kolorystyczna odpowiedź na globalne potrzeby danego roku.

Ultra Violet kolorem roku 2018 - w jakich aranżacjach się sprawdzi? 1

Czym jest Ultra Violet i jaki typ osobowości odzwierciedla?

Kolor roku 2018 jest bardzo żywy, energiczny, a jednocześnie tajemniczy, prowokujący i niemalże mistyczny. Zdaniem ekspertów z Pantone Color Institute Ultra Violet jest barwą oryginalną, twórczą i wizjonerską. Dlatego zmusza nas do głębszych przemyśleń na temat przyszłości i symbolizuje szerokie spektrum możliwości. Co więcej inspiruje do działania i zgłębiania tajemnicy własnej duszy.

Ultra Violet jest kolorem odpowiednim dla wszystkich tych osób, które kochają eksperymentować, są dynamiczne i szybkie w działaniu oraz w podejmowaniu decyzji.

Ultra Violet kolorem roku 2018 - w jakich aranżacjach się sprawdzi? 2

W jakich stylach kolor roku 2018 sprawdzi się najlepiej?

Odpowiednie użycie Ultra Violetu w stylizacjach i aranżacjach wnętrz, w tym również tak wymagających jak łazienka, nie jest rzeczą prostą. Kolor ten po pierwsze jest bardzo nasycony oraz stosunkowo ciemny, a jednocześnie przy tym szlachetny i stylowy.

Ultra Violet doskonale sprawdzi się w stylu prowansalskim oraz glamour. Zestawiony z szarościami, bielami i żółciami będzie także pasował do wnętrz w stylu skandynawskim. Kolor roku 2018 pięknie współpracuje również w nieoczywistym połączeniu z czerwienią, granatem oraz mocną butelkową zielenią, a na jego tle imponująco prezentuje się drewno.

Chcąc zastosować Ultra Violet w aranżacjach wnętrz należy mieć jednak z tyłu głowy fakt, że nie jest to kolor neutralny. Oznacza to, że nie zawsze do wszystkiego pasuje i lepiej nie wprowadzać go w pomieszczeniach np. rustykalnych. Tego typu stylizacje charakteryzują się naturalnością i swojskością.

Ultra Violet nie występuje w naturze, dlatego mógłby zaburzyć tego rodzaju aranżację. Znacznie lepiej stosować go w pomieszczeniach nowoczesnych.

Ultra Violet kolorem roku 2018 - w jakich aranżacjach się sprawdzi? 3

Jak wprowadzić Ultra Violet do wnętrz?

Kolor roku 2018 – Ultra Violet można zastosować we wnętrzach na 3 różne sposoby. Ultra Violet kolorem 2018.

1.    Dominujący kolor

Osoby, którym nie straszny Ultra Violet powinny zdecydować się na zmianę koloru ścian. Dla przykładu na tle takich ścian w łazience doskonale będą prezentowały się drewniane meble łazienkowe oraz panele podłogowe lub płytki imitujące drewno. Całość dopełnią dobrane odpowiednio stonowane dodatki oraz akcesoria.

2.    Ultra Violet kolorem 2018. Mocny akcent

Aktualne trendy można zaadoptować również za pośrednictwem modnych mebli i urządzeń. Jeśli boimy się radykalnej zmiany koloru ścian – wprowadźmy Ultra Violet za pomocą modnej sofy w przypadku salonu lub kolorowej umywalki w przypadku łazienki. Pamiętajmy również o tym, by meble w kolorze Ultra Violetu były ciekawe pod kątem faktury oraz kształtu. Jest to ważne, by poza użytecznością pełniły również rolę dekoracyjną.

3.    Modne dodatki – małe a cieszą

Ultra Violet można wprowadzić do wnętrz także za pomocą tekstyliów, dodatków i akcesoriów. To najprostsza, najmniej inwazyjna i zarazem najtańsza opcja. Mocny akcent kolorystyczny w postaci zasłon, świec czy poduszek podkreśli charakter pomieszczenia, doda mu nowoczesności oraz uzupełni inne kolory takie jak klasyczna biel i szarość.

Ultra Violet kolorem 2018. Nie bójmy się więc eksperymentować i idźmy za trendem – niech Ultra Violet zagości w tym roku w naszych czterech kątach!

Ultra Violet kolorem roku 2018 - w jakich aranżacjach się sprawdzi? 4
ARK 938 PINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook