fbpx
pokójfototapetaoświetlenietytułowy

Wrażenie przestronności, czyli 5 trików na optyczne powiększanie mieszkania

Nierzadko bywa, że w locum, które zajmujemy jest nieco mniej przestrzeni niż byśmy sobie życzyli. Załamywanie rąk nic nam nie da, powinniśmy się w takim wypadku skupić na tym jak zaaranżować nasze mieszkanie w taki sposób, żeby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Z pomocą przychodzą nam różne sposoby na optyczne powiększenie mieszkania.

Optyczne powiększanie mieszkania. Gra kolorem

Zastosowanie odpowiedniej kolorystyki oczywiście nie powiększy nam mieszkania. Ale może sprawić, że wyda się ono nieco bardziej przestronne, przez co poczujemy się bardziej komfortowo.

Kluczem jest tutaj zastosowanie jasnych, stonowanych barw. Na ścianach powinny dominować kolory takie jak: biele, jasne beże czy też gołębie szarości.

Unikać należy czerwieni, fioletów czy też zieleni, zwłaszcza ciemnej. Niby nie zaleca się malowania ścian w jednym pomieszczeniu na różne kolory, choć niektórzy specjaliści twierdzą, że jedna ściana pomalowana na ciemny kolor w jasnym pokoju może dać efekt optycznego powiększenia, jeśli sufit i podłoga będą jasne.

Jeżeli w przylegających do siebie pomieszczeniach zastosujemy jednolitą kolorystycznie podłogę będzie to skutkowało efektem ich optycznego wydłużenia (np. ta sama podłoga w przedpokoju i pokoju).

jasnypokój

www.usualhouse.com

Gra światłem

Odpowiednie oświetlenie potrafi bardzo dużo zdziałać w naszym mieszkaniu. Także spotęgować wrażenie, że jest ono nieco bardziej większe. I tak możemy operować światłem z różnych źródeł , aby powstało wrażenie przestronności.

Wystarczy tylko odpowiednio rozmieścić kinkiety, lampy halogenowe, czy też zestawy diodowe. Jeżeli skierujemy intensywne światło (np. z reflektorów lub kinkietów) na dłuższe ściany pomieszczenia, wtedy uzyskamy efekt jego poszerzenia.

W wąskich pomieszczeniach dużo zdziałamy oświetleniem zamontowanym we wnękach. Same lampy mogą już powodować “uczucie ciężkości”, którego unikniemy wtedy gdy będą wykonane z przezroczystego szkła.

oświetlenie

www.ladnydom.pl

Gra iluzją

W uzyskaniu wrażenia głębi niewielkich pomieszczeń z pewnością pomoże nam odpowiednio ustawione lustro. Koniecznie bez obramowania i najlepiej żeby sięgało od podłogi do sufitu.

Optyczne powiększanie mieszkania

Bardzo pomocne przy optycznym powiększaniu pomieszczeń są fototapety, które podkreślają trójwymiarowość pomieszczeń oraz wrażenie głębi. Do wyboru mamy liczne fototapety wykorzystujące motywy 3D np. uchwycony z odpowiedniej perspektywy most czy też tunel, które dają efekt wydłużenia niewielkich pomieszczeń.

lustro

www.budnet.pl

Dysponujesz niewielką przestrzenią w swoim mieszkaniu i zastanawiasz się jak urządzić je tak, żeby jego niewielki rozmiar Cię nie przytłaczał? Skorzystaj z rady naszych specjalistów – biuro projektowania wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Wrażenie przestronności, czyli 5 trików na optyczne powiększanie mieszkania”

Facebook