fbpx
aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni pod skosami

Poddasze jest idealnym miejscem na urządzenie sypialni. Trzeba brać jednak pod uwagę pewne ograniczenia, które wynikają z ukształtowania takiego pomieszczenia. Aranżacja sypialni na poddaszu. Oczywiście sypialnia na poddaszu ma wiele plusów: to zazwyczaj miejsce oddzielone od strefy dziennej, dlatego odgłosy dobiegające z niej nie zakłócają snu. Ponadto taka przestrzeń wygląda bardzo przytulnie.

Jednakże takie pomieszczenie trudne jest w urządzeniu, dlatego do jego aranżacji najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, której pracownicy znajdą optymalne, praktyczne i estetyczne rozwiązania. Nim zdecydujemy się na zatrudnienie firmy projektującej wnętrza, warto zapoznać się z kilkoma złotymi zasadami, ułatwiającymi odpowiedni wybór koloru ścian i ustawienie mebli w sypialni na poddaszu.

Wielkość pomieszczenia i oświetlenie

Aranżacja sypialni pod skosami. Nim zdecydujemy się na adaptację poddasza na sypialnię, musimy upewnić się, że jest ono na tyle duże, aby zmieścić nie tylko łóżko, ale również inne sprzęty: szafę, toaletkę, komodę. Warto również zwrócić uwagę na oświetlenie i tyczy się to każdej, nie tylko urządzonej na poddaszu sypialni. Nie jest bowiem rzeczą bez znaczenia, jakie światło budzi nas ze snu i oświetla nasz pokój w trakcie dnia. Rano światła powinno być najwięcej. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, dobrym pomysłem jest instalacja okien połaciowych.

Najważniejsze miejsce w sypialni – łóżko

Dużym problemem podczas urządzania sypialni na poddaszu jest miejsce, w którym powinno stanąć łóżko. Na pewno nie powinno znaleźć się ono tam, gdzie są największe skosy. Co prawda wydaje się, że ze względu na fakt, iż w ten sposób uzyskamy dużą oszczędność miejsca to dobry pomysł. W istocie jest inaczej. Codzienne uderzanie się o poranku w sufit. Na pewno nie sprawi, że zaczniemy dobrze dzień.

Aranżacja sypialni na poddaszu

Dlatego łóżko w sypialni powinno stanąć w miejscu, gdzie wysokość pomieszczenia jest standardowa. Wyznacznikiem, czy miejsce zostało wybrane poprawnie jest to, czy jesteśmy w stanie podejść do łóżka swobodnie, to znaczy w pozycji wyprostowanej. Jeśli mamy do czynienia z łóżkiem małżeńskim, dotyczy to obu stron.

Poczytaj również:

Poddasze z klimatem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook