fbpx
valent 2

Kiedy warto pomyśleć o remoncie?

Kiedy myślisz o remoncie… Niewiele osób przepada za remontami. Wiążą się z nimi wszechobecny pył, krzątający się robotnicy, męczący zapach farb i nieznośny hałas. Mimo to warto czasem się na niego zdecydować, ba (!) czasem nawet musisz się na niego zdecydować.

Zebraliśmy kilka objawów, które jeśli zaobserwujesz u siebie, powinieneś pomyśleć o remoncie. Wbrew pozorom nie zawsze musi być tak kłopotliwy.

kiedy myślisz o remoncie

Powiększa Ci się rodzina

Jeden czy dwóch lokatorów więcej to zawsze nowe potrzeby i wymagania mieszkaniowe. Nie trzeba od razu kupować nowego czy większego lokum. Wprawione oko architekta wnętrz potrafi szybko ocenić czy jest możliwość aby drobne lub większe zmiany sprawiły, że mieszkanie stanie się bardziej funkcjonalne i co najważniejsze – użyteczne. Możliwe, że konieczny będzie wtedy remont generalny.

“Dusisz się” w swoim mieszkaniu

Kiedy myślisz o remoncie… Masz poczucie, że Twoje mieszkanie nie jest już Twoje? Nie chce Ci się wracać do domu? Ciągle coś Ci w nim przeszkadza? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to znak, że czas pomyśleć o remoncie. Drobne zmiany, nowy kolor ścian, inne ułożenie mebli czy oryginalne pomysły mogą sprawić, że w Twoje mieszkanie odzyska dobrą energię. Nową jakoś i nowy styl. A to wszystko sprawi, że znów zachce Ci się w nim zasypiać i budzić.

Potykasz się o przedmioty

Fakt, że nie umiesz utrzymać porządku w domu nie koniecznie od razu świadczyć musi o tym, że jesteś bałaganiarzem. Powód może być znacznie bardziej prozaiczny. Twoje mieszkanie nie zostało zaprojektowane odpowiednio do Twoich potrzeb. Jedni wolą styl minimalistyczny i kilka półek i szafek wystarcza im w zupełności. Inni natomiast uwielbiają gromadzić przedmioty i powinni mieć ogrom pudełek, szufladek i schowków. I takich przykładów można wymieniać bez liku.

Kiedy myślisz o remoncie

Twoje mieszkanie, aby żyło Ci się w nim dobrze, musi być funkcjonalne, musi odpowiadać na Twoje potrzeby i sprostać Twoim oczekiwaniom. Niestety remont często staje się koniecznością.

Zaufaj specjaliście

Gdy boli Cię ząb – idziesz do lekarza, gdy potrzebujesz nowej fryzury – idziesz do fryzjera, a gdy marzą Ci się wakacje życia – idziesz do biura podróży. Jeśli więc chcesz mieć mieszkanie skrojone pod Twoje potrzeby, w którym mieszkać będzie Ci się z przyjemnością – idź do specjalisty w dziedzinie aranżacji wnętrz – aranżacje apartamentów pod klucz.

Przeczytaj również:

Jak oszczędzić na urządzaniu mieszkania? Żelazne zasady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kiedy warto pomyśleć o remoncie?”

Facebook