fbpx
mebleminimalistyczne

Przełam schemat czyli najnowsze trendy w meblarstwie – 5 inspiracji

Urządzasz właśnie mieszkanie i jesteś na etapie kupowania mebli? Co prawda możesz zaaranżować swoje gniazdko według jednego z popularnych schematów, ale czy na pewno tego chcesz? Najnowsze trendy w  meblarstwie pomogą skonfrontować je z Twoimi upodobaniami.

Powrót do natury

stolik drewnniany

Współczesny człowiek jest na co dzień otoczony       przez coraz to bardziej wymyślne wytwory techniki. Nic więc dziwnego, że gdzieś tam pojawia się tęsknota za naturą. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc “surowe” meble z mało przetworzonego drewna, na    którym nierzadko widać słoje. W ten sposób mogą być wykonane stoliki, ławy oraz taborety. Meble tego typu często możecie wykona samodzielnie. Masz w piwnicy starą drewnianą skrzynię? Zrób z niej stolik! Stanowić będzie wspaniałą dekorację Twojego domu.

Zszyte z kawałków

Narzuty i obicia wykonane z patchworkowej tkaniny są obecnie na topie. Stosując połączenie różnych kawałków tkanin o geometrycznych wzorach można dać nowe życie starym meblom, albo sprawić, żeby nowoczesne meble nabrały oryginalności. Taka narzuta czy obicie doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. Najlepiej jak wygląda to wszystko na ręczną robotę.

patchworkowakanapa                            fotelpatchworkowy

Lekcja geometrii

trendy w meblarstwieWiększość z Was nie chciałaby zapewne wrócić do szkolnej ławki, żeby zgłębiać tajniki matematyki. Geometria może być jednak Waszą przyjaciółką. Może warto jest przełamać schemat Waszego mieszkania wprowadzając ożywiające, geometryczne kształty? Tutaj z pomocą przyjdą Wam meble kubikowe, które często składają się z różnych modułów, które możecie łączyć wedle Waszego uznania.

Im mniej tym lepiej

Natłok sprzętów w mieszkaniu jest passe. Niech ich będzie tyle ile rzeczywiście jest niezbędne, szczególnie jeśli mówimy o niewielkich przestrzeniach mieszkaniowych. Miejsce pomogą Wam zaoszczędzić meble wielofunkcyjne. Skrajny minimalizm w wystroju wnętrz przejawia się w zdaniu : Po co nam stołek na czterech nogach, skoro wystarczą trzy?

minimalizmmeble           meblekompaktowepółkotapczan

Własny styl

Najnowsze trendy w meblarstwie mogą dać Wam pewne wskazówki dotyczące tego jak można urządzić mieszkanie, co nie oznacza, że musicie ślepo za nimi podążać.

Najnowsze trendy w meblarstwie

Niech powyższe inspiracje będą Wam pomocne w tworzeniu własnego, oryginalnego stylu mieszkania, w którym będziecie się po prostu dobrze czuć.
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących aranżowania Waszego locum, warto zwrócić się do projektanta wnętrz – aranżacje wnętrz pod klucz.

Zapraszamy też do dyskusji na grupie Aranżacja wnętrz PORADY

Przeczytaj również:

Wybierz stół do swojej jadalni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Przełam schemat czyli najnowsze trendy w meblarstwie – 5 inspiracji”

Facebook