fbpx
pisankinajgorszedekoracje2

5 nieudanych dekoracji świątecznych

Ścisłe święta Wielkiej Nocy już za nami, aczkolwiek nadal trwa okres świąteczny. Większość z nas włożyła wiele wysiłku w to, żeby zadbać o świąteczne dekoracje w swoich domach. Wielu miało bardzo dobre chęci, ale efekty pozostawiały sobie wiele do życzenia. Zebraliśmy 5 nieudanych dekoracji świątecznych, takich nie do końca udanych naszym zdaniem zastosowań świątecznych akcentów.

 1. Pisanki szalonego artysty

  5 nieudanych dekoracji świątecznych 1http://www.room-mom101.blogspot.ca

Często przy tworzeniu pisanek ścigamy się w tym, żeby było one oryginalne, oddawały nasz charakter, żeby nikt takich nie miał. Można powiedzieć, że autorowi powyższych pisanek się to udało. Połączył on sztukę dekorowania świątecznych jaj z impresjonistycznych nurtem w sztuce. Pozostaje tylko pytanie czy nie lepiej byłoby efekty jego pracy umieścić raczej w jakiejś galerii niż na świątecznym stole.

 1. Psychodeliczny  zając 5 nieudanych dekoracji świątecznych 2

  http://www.babble.com/home/bad-bunny-the-25-worst-easter-bunnies-of-all-time/

W Polsce tradycja przebierania się za wielkanocnego zająca przynoszącego prezenty nie jest tak rozpowszechniona jak na zachodzie, jeśli przyjdzie nam jednak na to ochota, pamiętajmy o tym żeby zrobić to tak, żeby dzieci nie uciekały na nasz, czyli zająca widok. W Internecie pełno jest przykładów nieudanych wielkanocnych zajęcy. Powyżej jeden z nich.

 1. Wielkanocne zwierzaki

  5 nieudanych dekoracji świątecznych 3http://www.pinterestyouaredrunk.com

Czasem dekorowanie świątecznego stołu i wnętrza nam nie wystarcza i pojawia się pokusa, żeby pójść o krok dalej i wystroić świątecznie nasze domowe zwierzaki. Sprawę ułatwia fakt, że nie są one w stanie się wypowiedzieć, czy to im się podoba czy nie. Bo to przecież nie wigilia.

 1. Świąteczna garderoba

  5 nieudanych dekoracji świątecznych 4
  http://www.nydailynews.com/new-york/easter-new-york-2009-gallery

Zwykło się mówić, że całe te święta są na naszej głowie. Ta Pani zrozumiała to dosłownie. Tradycja paradowania w wielkanocnych kapeluszach jeszcze nie dotarła do Polski, ale jest ważnym elementem świąt w Nowym Jorku. Chodzi w niej generalni o oryginalny pomysł, a poczucie estetyki schodzi – jak widać – na dalszy plan.

 1.  Pisanki edukacyjne

  5 nieudanych dekoracji świątecznych 5http://www.anotherjennifer.com 

Nie musi być tak, że pisanka to po prostu element dekoracyjny. Okazuje się, że może mieć również walor edukacyjny. Czy świąteczny stół to jednak dobre miejsce do nauki matematyki? Poza tym widać wyraźnie, że w powyższym przypadku, funkcja edukacyjna odniosła zwycięstwo  nad estetyką.  

5 nieudanych dekoracji świątecznych

Powyższe 5 przykładów nieudanych świątecznych akcentów podajemy ku przestrodze. Bo lepiej jest się oczywiście uczyć na cudzych błędach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy jest biegły w sztuce dekoracyjnej, aczkolwiek apelujemy do zdrowego rozsądku i poczucia estetyki.  Jeśli znacie jakieś przykłady nieudanych świątecznych dekoracji, to możecie napisać o nich w komentarzu pod postem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “5 nieudanych dekoracji świątecznych”

Facebook