fbpx
mieszkanie faceta tytułowy

Mieszkanie prawdziwego mężczyzny, czyli nie tylko skarpetki pod łóżkiem

Generalizując – mieszkanie mężczyzny urządzone przez mężczyzn różnią się od tych  o których urządzenie zadbały kobiety i nikt temu nie zaprzeczy. Chodzi tutaj oczywiście o mieszkania singli, bo Ci mężczyźni którzy połączyli się już w pary i mieszkają razem ze swoimi wybrankami,  musieli pewnie pójść na kompromis i zgodzić się na pewne ustępstwa w wystroju mieszkania.

Mieszkanie faceta. Prostota i funkcjonalność

A jak urządzone są zazwyczaj męskie mieszkania? Przede wszystkim prosto, bez zbędnego kombinowania, szaleństwa kolorystycznego (raczej zimne barwy, ewentualnie metaliczne). Setki dodatków nie są potrzebne,  te wszystkie świeczki, kadzidełka, ozdóbki nie są nam facetom potrzebne, liczy się funkcjonalność.

Często zamiast porządnego łóżka wystarczy dobry materac. Jak łóżko jest, to muszą być obowiązkowo tytułowe brudne skarpetki pod nim.  Podstawa to dobra szafa do której można wcisnąć wszystkie rzeczy walające się po mieszkaniu w momencie kiedy akurat za 5 minut mamy randkę.

minimalizmwmieszkaniuponawijaj.pl

www.ponawijaj.pl

Męski porządek

Zapytałem moich znajomych o to z czym im się kojarzy męskie mieszkanie. Często ze strony kobiet padało hasło: z bałaganem.  I to jest niesamowite, że mężczyźni, którzy generalnie posiadają mniej rzeczy (ciuchów, kosmetyków, butów itd..) potrafią “zapuścić” mieszkanie bardziej niż płeć piękna.

Ale to nie jest tak, że my mężczyźni mamy bałagan w naszych mieszkaniach, to jest po prostu  kontrolowany porządek. I nie daj Boże dać  kobietom  coś z tym zrobić. Wtedy momentalnie tracimy rozeznanie gdzie znajdują się nasze rzeczy.

mieszkaniefacetawww.joy.pl www.joy.pl

Mieszkanie mężczyzny. Gadżetomania

To nie jest żadna tajemnica, że faceci lubią gadżety i zachowują się często jak dzieci. Jednym z gadżetów jest na pewno dobry zestaw audio, koniecznie designerski. Czy to wszystko musi pasować kolorystycznie do tzw. całości? Niekoniecznie. Nie może również zabraknąć konsoli do gier. Sprzęty te traktowane są jak relikwie i otoczone są specjalną opieką.

Oczywiście w pokoju znajduje się specjalna szafeczka, żeby trzymać w niej gadżety. A niech ktoś spróbuje zarysować kolumnę, albo zrzucić przez przypadek pada do Play Station. No i oczywiście najważniejszy gadżet, czyli pilot do telewizora, który jest niemalże na stałe przyklejony do ręki mężczyzny. Mieszkanie mężczyzny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

www.novalijka.salon24.pl

Nie przeszkadzać

Jeżeli tylko pozwalają na to warunki, mężczyźni lubią mieć taki mały warsztacik w którym jest kilka podstawowych narzędzi, jakaś lutownica i  inne rzeczy koniecznie do drobnych napraw. Zazwyczaj pomieszczenie takie jest urządzone skromnie, z licznymi półeczkami, często wykonanymi własnoręcznie. Nie muszę oczywiście mówić,  że wstęp do takiego warsztaciku jest surowo wzbroniony dla kobiet. Większość mężczyzn oczywiście więcej  w tym warsztacie popsuje, niż naprawi, ale czas spędzony w absolutnym spokoju – bezcenne.

warsztatostateczniezbit.blox.pl

www.bit.blox.pl

A jakie Wy macie spostrzeżenia a propos  męskiego mieszkania? Zapraszam do dyskusji w komentarzach pod postem. Urządzającym mieszkanie mężczyznom i nie tylko im, polecamy skonsultować się z naszymi specjalistami – architekt wnętrz Kraków, którzy na pewno coś doradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook