fbpx
balkon w bloku aranżacjabalkon w bloku aranżacja

Sposoby na urządzenie małego balkonu w bloku

Za oknem robi się coraz cieplej, dlatego warto na chwilę opuścić wnętrze mieszkania i zaczerpnąć świeżego powietrza na balkonie. Jak udekorować tę wyjątkową przestrzeń, aby relaks był jeszcze przyjemniejszy? Podpowiadamy.

Urządzenie małego balkonu w bloku. Proces urządzania mieszkania nie powinien kończyć się na opracowywaniu koncepcji zmiany wystroju salonu, kuchni czy łazienki. Choć na balkonie spędza się z pewnością mniej czasu, to wcale nie oznacza, że nie warto spróbować nadać mu wyjątkowego charakteru.

Jak zaprojektować mały balkon w bloku?

Na początku należy wspomnieć nieco o czynnikach, które mają wpływ na wybór konkretnego rozwiązania. Wyzwanie w postaci urządzania balkonu jest nie jest łatwe, ponieważ blokowe odpowiedniki tarasu z reguły nie są przestronne. Jednak odrobina sprytu i wyobraźni wystarczy, aby na 4-5 metrach kwadratowych przeprowadzić małą rewolucję.

Sposoby na urządzenie małego balkonu w bloku 1

Jak to zrobić? Najlepiej trzymać się niezmiennej zasady designu, czyli “mniej znaczy więcej”. Wówczas wypita w niedzielne popołudnie kawa będzie smakować znacznie lepiej, a czytana książka okaże się bardziej wciągającą lekturą. Oszczędna forma harmonijnie powinna współgrać z doskonałym wykonaniem. Uzyskanie imponującego efektu wynika w głównej mierze z precyzji łączenia elementów i doboru materiałów.

Urządzenie małego balkonu w bloku. Okiełznać miejską dżunglę

Urządzenie małego balkonu w bloku. Spójna wizja wymaga ograniczenia rozmachu i skupienia się na kilku dominujących motywach. Świetnie sprawdza się przy tym podejście tematyczne. Wówczas łatwo jest dopasować wszelkie dodatki do ogólnej koncepcji. Pierwszym przykładem jest aranżacja balkonu pełnego kwiatów i roślinności.

Dobrym pomysłem jest przymocowanie do jednej z bocznych ścian drewnianej pergoli, po której może wić się bluszcz. Nasycenie przestrzeni zielonym kolorem sprawia, że spędzanie czasu na balkonie jest prawdziwie relaksującym doświadczeniem.

Sposoby na urządzenie małego balkonu w bloku 2

Pełne odtworzenie atmosfery lasu nie stanowi problemu, ponieważ w niemal każdym markecie budowlanym sprzedaje się na metry sztuczną trawę. To wprawdzie imitacja, ale stąpanie bosą stopą po małym balkonie w bloku przywołuje skojarzenie czasu spędzonego pośród drzew z dala od miejskiego zgiełku.

Esencja współczesnego stylu

Umiłowanie przyrody nie jest bliskie nowoczesnej duszy właściciela mieszkania? Zawsze można postawić na industrialny minimalizm. Oszczędny styl lubuje się w kanciastej formie i ograniczonej liczbie elementów. Jeśli ktoś planuje kupić doniczki, powinien wystrzegać się wzorów i zwrócić uwagę na gładką fakturę materiału. Rośliny są we współczesnych aranżacjach balkonu wyłącznie dodatkiem, mającym podkreślić designerskie walory “opakowania”.

Ponadto, na industrialnym balkonie nie powinno zabraknąć szkła. Dobrym pomysłem jest np. zakup stolika kawowego z przezroczystym blatem na metalowych nóżkach. Warto postarać się o spójny wygląd balkonu i wybrać takie elementy, które będą ze sobą współgrać. Minimalizm jest atrakcyjny tylko wtedy, gdy poszczególne fragmenty kompozycji mają choćby jedną cechę wspólną.

Sposoby na urządzenie małego balkonu w bloku 3

Podsumowanie

To tylko wybrane przykłady na aranżację małego balkonu w bloku. W każdym z nich świetnym dodatkiem są np. małe obrazy lub lampki niewielkich rozmiarów. Ich zawieszenie nadaje przestrzeni kameralnego charakteru. Letni wieczór spędzony na zewnątrz jest tak przyjemny, że aż szkoda wracać z powrotem do mieszkania.

Wpis przygotowany we współpracy z redakcją bloga Fixly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook