fbpx
hipoalergiczni sposoby na zdrowie jedzenie jak odmienic meska kuchniehipoalergiczni.pl

Warsztat kuchenny, czyli jak wygląda kuchnia faceta

Z jednej strony mówi się, że najlepszymi kucharzami na świecie są mężczyźni, z drugiej jednak mamy kulinarne lebiody, które z ledwością są w stanie przygotować jajecznicę z kilku jajek i przypalają przysłowiową wodę na herbatę. Prawda zapewne leży gdzieś po środku, a przeciętny facet coraz częściej siedzi w kuchni.

Feminizm i równouprawnienie zapędzają nas mężczyzn do garów i jakoś tam sobie radzimy.  A jak wygląda najczęściej kuchnia faceta?

Bez szaleństw

U facetów króluje raczej surowy wystrój kuchni. Nie uświadczymy tu kolorystycznych szaleństw, za to stonowane barwy zaobserwujemy na ścianach, meblach i podłodze. I jak najmniej dodatków. Jak na mieszkanie prawdziwego mężczyzny przystało. Jesteśmy sobie w stanie doskonale poradzić bez obrazków z martwą naturą oraz makatek. Właściwe jest to, co jest funkcjonalne, czyli np. porządny wieszak na „narzędzia kuchenne”.

kuchnia_nowoczesny_minimalistyczny_bialy_brazowy_czarny_9404991www.homplex.pl

www.homplex.pl

Warsztat w kuchni

Bo mężczyzna w kuchni zachowuje się często tak jakby był w jakimś warsztacie. Wszystko musi mieć swoje miejsce. A niezbędne narzędzia muszą być pod ręką. W kuchni mężczyzna zamienia klucz francuski na chochlę, a piłę mechaniczną na blender. Jeżeli tylko możliwości na to pozwalają „narzędzia” muszą być wysokiej jakości, najlepiej z materiałów, które są solidne. Np. ceramiczne noże, których nie trzeba ostrzyć, choć ich niewprawne używanie może się źle skończyć.

haha-facet-w-kuchni-d

www.zszywka.pl

Kuchnia pełna gadżetów

Facet w kuchni zazwyczaj jest leniwy. Jeżeli istnieje jakiś sposób na to żeby pracę wykonała za niego maszyna, to chętnie z niej skorzysta. Kawkę zrobi ekspres, naczynia umyje zmywarka, lodówka rozmrozi się automatycznie itd… Solidny i nowoczesny sprzęt kuchenny to podstawa. Liczy się wygoda użytkowania, łatwe czyszczenie i trochę elektroniki. Obecne na rynku lodówki, zmywarki do naczyń,  piekarniki, dzięki elektronicznym układom sterowania zapewniają mnogość różnych opcji ich użytkowania. Często przeraża to panie, ale facetom może dać kupę frajdy. Ot, kolejna zabawka.

kuchniaprzyszloscimeblekuchenne.blox.pl

www.meblekuchenne.blox.pl

Komfort przede wszystkim

Co jeszcze można zobaczyć w kuchni faceta?  Oczywiście nowinki w stylu oświetlenia ledowego, sprzęt grający, telewizory, radioodbiorniki, a wszystko po to żeby czuć się w kuchni komfortowo. Bo przecież o to chodzi, żeby gotowanie było zabawą, a nie przykrym obowiązkiem.

ledkuchniatojasne.pl

www.tojasne.pl

A jakie Wy macie uwagi na temat tego jak wygląda kuchnia faceta? Czekamy na wasze komentarze pod tekstem.

Jeżeli urządzasz właśnie kuchnię i potrzebujesz porady, to skontaktuj się z naszymi specjalistami – projektowanie wnętrz Kraków, nawet jeśli nie jesteś facetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Warsztat kuchenny, czyli jak wygląda kuchnia faceta”

Facebook