fbpx
325H

Kilka pomysłów na wyjątkowy pokój dla dziecka!

Pokój dla dziecka to jedno z niewielu pomieszczeń, które oprócz estetyki, użyteczności i dobrego rozplanowania powinno mieć też element “magiczny”. Dla dziecka bowiem pokój to coś więcej. To często świat bajkowy, w którym powstają plany, marzenia i śnią się piękne sny. Warto więc poszukać trochę więcej inspiracji i znaleźć rozwiązania pasujące idealnie dla Twojej pociechy.

Mały podróżnik

Architecture & Design by Elizabeth Roberts

Czasem niewiele trzeba, żeby z pokoju dziecka zrobić miejsce odkrywania nieznanych lądów. Mapa na ścianie, globus, balony albo inne insygnia podróżnika i pokój nabiera magii i porusza wyobraźnię. Ciekawym zabiegiem jest też pościel dopasowana do zainteresowań dziecka. Obecnie na rynku jest wiele propozycji, pozwalających znaleźć tą, która skradnie jego serce i sny.

Wyjątkowy pokój dla dziecka. Duży podróżnik

Premier Sycamore - Kreymer Bedroom

Na takie rozwiązanie, nie każdy rodzic może sobie pozwolić, aczkolwiek warto wziąć je pod uwagę. Łóżko w samochodzie! Można spróbować stworzyć własną wersję, albo skorzystać z tych dostępnych na rynku. Pojawiają się bowiem łóżko-samochody np. w wersji Pana Samochodzika. Radość Malucha, gwarantowana!

Przyszły wojskowy

Contemporary Kids

W pokojach dla przyszłych wojskowych ogromną rolę odgrywają kolory i tapety. Sporo zieleni, żółci, moro pod każdą postacią i już pokój nabiera wojskowej stylistyki. Można też, tak jak na przykładzie łóżko przykryć płachtą, co da efekt namiotu. Ciekawym rozwiązaniem są też fototapety, które potrafią dodać magii, warunkiem jest jednak duża pusta ściana, tak aby grafika była w pełni widoczna.

Pokój dla dziecka. Urodzony artysta

  • Brookline Carriage House

Dla dzieci uwielbiających malować, dobrą propozycją wydają się być ściany, na których bez obaw można tworzyć pierwsze szkice. Farba, nadaje się do mycia, dzięki czemu nieudany obrazek nie zostaje na niej na zawsze. Dodatkowo warto pamiętać o wygospodarowaniu przestrzeni na stolik, na którym młody artysta będzie mógł tworzyć, gdy ściana zrobi się już niewystarczająca.

Niespożyte siły i ogrom energii

Modern Bend Oregon Home-Kids Bedroom

Gdy ulubionym zajęciem dziecka jest sport i wszelkie jego formy, warto zapewnić mu do nich dostęp, nawet w pokoju. Powyższe rozwiązanie jest doskonałe do wysokich mieszkań, trzeba jednak koniecznie pamiętać o zapewnieniu “miękkiego lądowania” w razie upadku. Można też oczywiście oprócz/zamiast ścianki wspinaczkowej do pokoju wstawić piłkarzyków, czy inną atrakcję, która pozwoli rozładować nadmiar dziecięcej energii.

Odrobina prywatności

Jeśli w jednym pokoju mieszkać ma kilkoro dzieci, warto spróbować zapewnić im odrobinę prywatności. Nie każdy może sobie pozwolić na osobny pokój, i właśnie wtedy na przeciw wychodzą kreatywne rozwiązania. Wymaga to oczywiście więcej pracy ale efekt skradnie serc każdego malucha! W końcu każdy z nas marzył zawsze o domku na drzewie!

Дом рукодельницы
Bohemian Apartment Boys Room
Holland Park

Więcej praktycznych inspiracji i cennych porad, znajdziesz u nas. Zadzwoń lub napisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Kilka pomysłów na wyjątkowy pokój dla dziecka!”

Facebook