fbpx
Remont zdjęcie Valent

Kompleksowy remont mieszkania – 4 powody na co nam specjaliści?

Wreszcie nadszedł ten moment – kompleksowy remont mieszkania. Zgromadziliśmy pewną kwotę i decydujemy się na kompleksowy remont mieszkania.

Kompleksowy remont mieszkania. Ważny wybór

Jesteśmy na początku drogi, która może być prosta i przyjemna. Ale może być również kręta i wyboista. Duże znaczenie ma tutaj to, czy zdecydujemy się koordynować prace remontowe sami. Czy też wynajmiemy firmę, która zajmie się wszystkim kompleksowo. Porównajmy zatem te dwa rozwiązania.

Tego nie przewidziałem…

Załóżmy zatem, że sami wyszukujemy ekipę remontową i osobiście doglądamy prac. Wydaje się to rozwiązaniem tańszym od wynajęcia specjalistów, którzy zajmą się wszystkim od A do Z. Czy na pewno będzie taniej? Bywa, że w swej naiwności podpisujemy z wykonawcami umowę bez podanej ceny końcowej usługi. W trakcie remontu może się okazać, że musiały zostać wykonane “nieprzewidziane” dodatkowe prace (np. równanie ścian), które generują kolejne wydatki. Nasz kapitał dramatycznie zaczyna się wtedy kurczyć. Nie mówiąc już o tym, że czas remontu zaczyna się wydłużać.

Brak wprawy

W przeprowadzaniu remontu na własną rękę dużo kosztuje nas często brak naszego doświadczenia. Tutaj dobrym przykładem są drzwi, które zamówiliśmy o złym kierunku lub wymiarze, co skutkuje tym, że jesteśmy zmuszeni kupić nowe. Nie mówiąc już o ościeżnicy, której często w ogóle nie uwzględniamy w naszych wydatkach.

Kiedy zajmujemy się wszystkim sami, musimy panować nad wieloma rzeczami. Np. harmonogramem dostaw materiałów. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w pracy, a kurier dzwoni nam, że pojawi się wcześniej lub później niż zakładaliśmy i musimy porzucić nasze obowiązki, żeby odebrać materiały.

Bywa również, że co rusz musimy jechać do sklepu, żeby kupić np. worek kleju. Sporo czasu tracimy również na doglądanie naszego remontu, czasu, który przecież też kosztuje.

kompleksowy remont mieszkania

Kompleksowy remont mieszkania. Ale dlaczego tak drogo?

Wiele z powyższych problemów mamy z głowy zatrudniając firmę, która kompleksowo zajmie się remontem. Często jednak zaskakuje nas podana cena usługi, która wydaje nam się zbyt wygórowana. Pamiętajmy jednak, że obejmuje ona projekt oraz wszystkie niezbędne prace i materiały, a także koszty o których nie zdawaliśmy sobie sprawy (np. wspomniana już wcześniej ościeżnica do drzwi).

Zazwyczaj nie dziwią nas ceny robocizny oraz materiałów brudnych (kleje, farby itd…) ujęte w kosztorysie podanym przez firmę zajmującą się kompleksowym remontem. Za to zbyt wysokie mogą wydawać się nam się koszty użytych materiałów wykończeniowych.

Pamiętajmy jednak o tym, że specjaliści zazwyczaj wybiorą produkty, które będą dobrej jakości. Czego nie można powiedzieć o wielu towarach promocyjnych, które kuszą nas dobrymi cenami w gazetkach reklamowych.

Oczywiście można użyć tańszych materiałów, ale na dłuższą metę to się nie opłaca, gdyż skutkuje w niedalekiej przyszłości wykonaniem niektórych prac od początku. I tu sprawdza się maksyma, że “nie stać nas na tanie rzeczy”.

Cena spokoju

Zatrudniając firmę, która kompleksowo zajmie się naszym remontem unikamy wielu potencjalnych problemów związanych z koordynowaniem prac remontowych. Bardzo ważne jest to, że z góry wiemy ile to wszystko będzie kosztowało i jak długo potrwa. Remont odbywa się właściwie bez naszego udziału, a my czekamy tylko na efekt końcowy i zyskujemy spokój, który jest przecież bezcenny. Kompleksowe remonty mieszkań.

Czytaj również:

“Mieszkanie po babci” czyli remont generalny mieszkania w starym budownictwie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook