fbpx
aneks kuchenny

Salon z aneksem kuchennym – praktyczne rozwiązanie w małym mieszkaniu

Łączenie kuchni z salonem jest świetnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich mieszkań. Decydują się na nie także posiadacze dużych domów. Warto jednak pamiętać, że aneksy kuchenne, podobnie jak każda mała kuchnia, powinny być przede wszystkim funkcjonalne.

Urządzenie funkcjonalnej kuchni i salonu na małej powierzchni może być wyzwaniem. Dlatego najlepiej powierzyć projektowanie i realizację profesjonalnej firmie, której głównym obszarem działań jest aranżacja wnętrz. Salon z aneksem kuchennym. Jest złotą zasadą, która zapewni harmonię pomieszczeniu. Zwróć uwagę, aby część kuchenna nie była zbyt duża w stosunku do jadalnianej i wypoczynkowej. Najlepiej, jeśli nie będzie zajmowała więcej niż jedną trzecią powierzchni.

Salon z aneksem – sposoby realizacji

Aneksy kuchenne mogą być zarówno całkowicie otwarte na przestrzeń salonu, jak również połowicznie zamknięte. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w salonie, warto spróbować zaaranżować część jadalnianą między aneksem a przestrzenią wypoczynkową. W ten sposób wydzielimy przestrzenie strefy w naszej aranżacji mieszkania.

Salon z aneksem kuchennym

Innym bardzo ciekawym i wygodnym w użytkowaniu rozwiązaniem będzie wyspa kuchenna. Stworzy ona dodatkowe miejsce do przygotowywania jedzenia. Planując połączenie salonu z aneksem, należy cały czas pamiętać o zasadach przyświecających funkcjonalnej kuchni. Nawet niewielki aneks powinien mieć zachowane i wydzielone podstawowe strefy: gotowania, przechowywania oraz zmywania. Nieodłączną częścią jest także odpowiednio duży blat kuchenny, który umożliwi wygodne przygotowywanie posiłków.

Dopasowanie stref

Urządzając mieszkanie dbamy, aby kolor ścian pasował do podłogi, dobieramy odpowiednie lampy, zasłony, tapicerkę kanapy. Zdecydowałeś się na otwartą kuchnię? Musisz pamiętać również, aby zabudowa kuchenna współgrała z meblami i dodatkami w salonie. Kuchnia ponadto powinna być spójna kolorystycznie z salonem. Wpłynie to nie tylko na styl. Również na optyczne powiększenie wnętrza, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook