fbpx
łazienka

Łazienka w czerni i bieli. 3 powody na TAK!

Łazienka to pomieszczenie, z którego każdy z domowników korzysta przynajmniej kilka razy w ciągu każdego dnia. Aranżacje tego ważnego wnętrza należy dobrze przemyśleć, aby każdy z mieszkańców domu czuł się w nim dobrze. Jeśli nie masz pomysłów na projekt łazienki, możesz zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy dopasują łazienkę do Twoich potrzeb. Łazienka w czerni i bieli.
Biel to kolor bardzo często wybierany przy projektowaniu łazienek. Kojarzy się nam z perfekcyjną czystością. Poza tym powiększa optycznie nawet niewielkie pomieszczenia. Kolejnym atutem bieli jest fakt, że bardzo łatwo zmienić klimat białego wnętrza – wystarczy wprowadzić do niego dodatki w innym kolorze.

Łazienka w czerni i bieli

Zestawienie bieli z czernią to absolutna klasyka. Dwa skrajne kolory świetnie do siebie pasują i przywołują skojarzenia z czarno-białym filmem, nocą i dniem albo z symboliką Yin i yang (dualizmu otaczającego nas świata). Łazienka w czerni i bieli. Czerń tworzy z bielą najsilniejsze kontrasty. Te dwa kolory można wykorzystać do aranżacji wnętrz w różnych stylach.

łazienka w czerni i bieli

Łazienka nowoczesna

W nowoczesnej aranżacji możemy do pomieszczenia o białych ścianach wstawić czarną wannę lub jej obudowę. Czarną umywalkę i resztę ceramiki łazienkowej, uzyskując w ten sposób ciekawe wyeksponowanie tych rzeczy. Możemy też np. zrobić czarną podłogę i czarno-białe ściany, które świetnie będą współgrały z białą ceramiką łazienkową albo odwrotnie – postawić na białą podłogę i ceramikę, a ściany zrobić w kolorze czarnym. Czerń i biel to czyste barwy, które idealnie harmonizują z nowoczesnym wzornictwem.

Łazienka retro

Biel z czernią równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach projektowanych w stylu retro. W takich aranżacjach warto postawić na klasyczną białą ceramikę, dodać do niej stylizowaną armaturę, a czerń wykorzystać w wykończeniu podłogi. Np. drobną czarno-białą mozaiką albo dużymi płytkami ułożonymi w biało-czarną szachownicę. Dobrze będzie wyglądać pomieszczenie, w którym dominuje biel, a czerń stanowi tylko dodatek. Mogą to być np. czarne ramy na lustra i czarna szafka pod umywalkę.
Biel i czerń to kolory uniwersalne i ponadczasowe. Od lat są niezmiennie modne, dlatego stawiając na nie w aranżacji naszej łazienki mamy pewność, że wnętrze będzie wyglądać atrakcyjnie nawet za wiele lat.

Czytaj również:

Jest nas dwoje, ale czy naprawdę potrzebujemy dwóch umywalek? Funkcjonalne rozwiązania do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Łazienka w czerni i bieli. 3 powody na TAK!”

Facebook