fbpx
pokój

Szerokie wody aranżacji, czyli o stylu marynistycznym w salonie

Aranżacja wnętrz ma bardzo duży wpływ na samopoczucie i nastrój domowników. Mogą dodawać energii, pobudzać do działania, ale również koić nerwy i uspokajać. Na samopoczucie dokonały wpływ ma styl marynistyczny, kojarzący się szczególnie z latem. Styl marynistyczny jest trendem ponadczasowym, który często powraca we wnętrzarstwie i na wybiegach mody. A dzisiaj marynistyczny wystrój salonu.

Marynistyczny wystrój salonu

Początki fascynacji biało-niebieskimi pasami wiąże się często z modą zapoczątkowaną przez królową Wiktorię, która z okazji wycieczki statkiem ubrała czteroletniego księcia Edwarda w marynarski mundurek. Stylizacja przyjęła się na tyle, że w latach 20 i 30 zarówno dzieci jak i dorośli chętnie spacerowali po plaży w ubraniach nawiązujących do marynarskich terenów.

Nadmorski klimat przeniósł się niebawem i na wnętrza. Przetarte, drewniane meble, wyblakłe płótna i charakterystyczna kolorystyka zaczęto przenosić z domków letniskowych do całorocznych mieszkań.

Urządzamy salon

Marynistyczny wystrój salonu. Aby salon marynistyczny był dopasowany do reszty pomieszczeń warto skorzystać z usług firm aranżujących wnętrza. Urządzenie salonu w tym stylu nie jest kosztowne. Styl ten można wprowadzić do każdego wnętrza w bieli lub jasnej szarości. Marynistyczny wystrój to kolory: biały, niebieski, szary, a także naturalne tkaniny w spranych kolorach. Mogą być one gładkie albo np. w niebieskie pasy. Marynistyczne meble można uzyskać natomiast np. wymieniając obicia kanap, foteli i krzeseł. Uzupełnieniem marynarskiej kolorystyki może być naturalne drewno, kojarzone ze statkiem czy kajutą.

Marynistyczny wystrój salonu. Uzyskujemy charakter wnętrza

O charakterze wnętrza w stylu marynistycznym świadczą dodatki. Należą do nich np. symbole żeglarskie, jak kotwice, wiosła, siatki do połowu, koła ratunkowe. Doskonale sprawdzą się również lampiony i latarenki w kształcie latarni morskiej, czy zegary stylizowane na kompasy.  W klimat wpasują się doskonale również dekoracje w postaci modeli statków, muszelkowych wyklejanek czy obrazków z nadmorskimi pejzażami. Architekt wnętrz Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Szerokie wody aranżacji, czyli o stylu marynistycznym w salonie”

Facebook